Nasza przygoda z podróżowaniem we dwoje rozpoczęła się w dość trudnym okresie, naznaczonym największą pandemią, która miała miejsce od czasów „grypy hiszpanki”.

      W czasie pandemii wszelkie wyjazdy były bardzo ograniczone przez rządowe zakazy. Jednak sytuacja ta nie mogła nas powstrzymać od wspólnej pasji podróżowania. Nieustająca chęć poznawania nowych miejsc i kultur nie pozwalała nam na pozostawanie wciąż w jednym miejscu. Nasze wyprawy rozpoczęliśmy więc od wypadów w najbliższej okolicy. Zaczęliśmy poznawać uroki polskich wsi, miast i regionów.

      Po pewnym czasie ograniczanie się do tak zawężonego obszaru przestało nam wystarczać i zaczęliśmy wyjeżdżać w coraz dalsze kierunki. Szczególnie bliskie stały się nam północne rejony Europy. Już po kilku wyjazdach okazało się, że podróże do Skandynawii i kontakt z kulturą nordycką przynosi nam wiele radości. Zafascynowało nas nie tylko odwiedzanie poszczególnych lokalizacji, ale także ośrodków kultury. Miejsca, w których nowoczesność architektury splata się z historią życia zwykłych ludzi, zainspirowały nas do dalszego odkrywania świata. Przy okazji wyjazdów obowiązkowe stało się także poznawanie smaków lokalnej kuchni, tak odmiennej od naszej i jakże bogatej w swojej różnorodności.

      Od czasu naszego pierwszego wspólnego wyjazdu, do początku 2023  roku, odwiedziliśmy już kilkadziesiąt miejscowości, a kilkaset jeszcze przed nami. Spełnianie marzeń o byciu w interesujących miejscach stało się naszą nową codziennością, a planowanie kolejnych podróży pobudza nasz apetyt na życie w świecie pełnym barw.

      Z radością pragniemy dzielić się z Tobą naszą pasją do podróżowania i inspirować Cię do odkrywania ciekawych miejsc na naszej wspólnej planecie.

Czasami wystarczy wstać z fotela i spełniać swoje marzenia…


Możesz również cieszyć się: